ZAZ Meeting 2014 Szentendre, Pap Sziget

Figyelem!Regisztrálás után kérlek írj egy emailt nekem a szasz.attila@zaporozsec.com-ra melyben benne van a választott felhasználó neved,hogy aktiválni tudjam az azonosítód!

ZAZ Meeting 2014 Szentendre, Pap Sziget

HozzászólásSzerző: szaszatis » 2014.03.10. 18:35

Örömmel értesítelek Titeket,hogy az elmúlt évekhez hasonlóan idén is lesz Zapi találkozó !A szállás a szentendrei Papp szigeten lesz,a programok pontosítása jelenleg is zajlik.Némi infót lentebb olvashattok.

Mivel a foglalást le kellene adni,kérek mindenkit aki jönni szeretne és szállást igényelne jelezze jövő hét péntekig (2014.03.14.) nekem (melyik nap/napok,hány fő)!


Köszönöm szépen az együttműködést a két főszervező,Kristóf és Dávid nevében is!

Attila
Eredeti üzenet:

"Dátum: 2014 június 12-15.
A tervezett szállás: Papp sziget kemping (http://camping-budapest.com/#pap-sziget)

A kemping területén van egy Paprika panzió nevezetű épület, amiről mellékelve lettek a képek. Max 23 fő befogadására képes az épület de az már nagyon a vége. Ha netán ezt meghaladóan is lenne igény a szállásra akkor vannak még külön házak igaz azok már drágábbal. A szállások árai függnek a létszámtól is de nagyságrendileg a következőkre kell számítani
paprika panzió 2500-3000 Ft/fő/éj
külön házak 3000-3500 Ft/fő/éj"
Avatar
szaszatis
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2011.07.14. 15:55
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Re: ZAZ Meeting 2014 Szentendre, Pap Sziget

HozzászólásSzerző: szaszatis » 2014.03.10. 19:52

"Dátum: 2014 június 12-15.
A tervezett szállás: Papp sziget kemping (http://camping-budapest.com/#pap-sziget)

A kemping területén van egy Paprika panzió nevezetű épület, amiről mellékelve lettek a képek. Max 23 fő befogadására képes az épület de az már nagyon a vége. Ha netán ezt meghaladóan is lenne igény a szállásra akkor vannak még külön házak igaz azok már drágábbal. A szállások árai függnek a létszámtól is de nagyságrendileg a következőkre kell számítani
paprika panzió 2500-3000 Ft/fő/éj
külön házak 3000-3500 Ft/fő/éj
Egyébként itt szokták tartani a VW Transporter találkozókat is :D (http://www.transporter-talalkozo.hu/iii/)

Kaja ügyben az első nap vagyis csütörtökön egy bográcsos meglepetés étellel várnánk az érkezőket. A továbbiakban pedig intézné mindenki magának, ahogy ez már bevált az eddigi 2 találkozón. Boronatárcsa, olaj stb. De a kemping területén van étterem ha úgy gondolja a társaság ott is lehet falatozni. A környéken pedig van bevásárlási lehetőség.

Programtervezet a következő lenne:
csütörtök: érkezés, kipakolás, bepakolás, táplálkozás; ha igény mutatkozik rá akkor egy rövid furikázás a környéken hogy megmutassuk magunkat
péntek: délelőtt Szentendre Skanzen látogatás, délután Dobogókő vagy Visegrád
szombat: Budapest városnézés, fotózkodás; Hősök tere, Budai vár stb.
vasárnap: haza indulási hajlandóságtól függően, Szentendre belvárosának megtekintése

A programok természetesen még változhatnak ez csak egy tervezet!"
Avatar
szaszatis
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2011.07.14. 15:55
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Re: ZAZ Meeting 2014 Szentendre, Pap Sziget

HozzászólásSzerző: zuluking » 2014.04.08. 11:14

És íme a hivatalos plakát!

III_Zapi_talalkozo_forum.jpg
üdv, kkristof
"metál"kék villám, Zaporozsec 968A 1975
Avatar
zuluking
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.10.02. 12:44
Tartózkodási hely: Fót

Re: ZAZ Meeting 2014 Szentendre, Pap Sziget

HozzászólásSzerző: zuluking » 2014.05.31. 21:16

Nagyon hirtelen sikerült leforgatni és összerakni a 3. ZAPOROZSEC TALÁLKOZÓ BEHARANGOZÓ videóját. Nézzétek és adjátok tovább a hírét :)
üdv, kkristof
"metál"kék villám, Zaporozsec 968A 1975
Avatar
zuluking
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.10.02. 12:44
Tartózkodási hely: Fót

Re: ZAZ Meeting 2014 Szentendre, Pap Sziget

HozzászólásSzerző: szaszatis » 2014.06.16. 19:25

Nagyon köszönjük a szervezőknek az idei találkozót!Elég sok szempontból a legek találkozója volt,néhány képet csatolok,a hivatalos fényképalbum megjelenéséig:)
Nekem közel 600km lett a vége, de volt akinek jóval több!
csoportkép.jpg
csoport2.jpg
csoport3.jpg
csoport4.jpg
Avatar
szaszatis
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2011.07.14. 15:55
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Re: ZAZ Meeting 2014 Szentendre, Pap Sziget

HozzászólásSzerző: zuluking » 2014.09.01. 23:38

Kicsit későn sikerült idén megalkotnom a beszámolót és fotóalbumot, de csak meglett. Az albumból hiányzik még 2 panoráma kép azt majd később adom hozzá. Jó szórakozást!

Magyar Zaporozsecek Casa Blancán

3 a magyar igazság, 3 a Magyar Zaporozsec Klub találkozóinak száma is. Bizony immár 3. éve jönnek össze Magyarország különböző tájairól lelkes Zaporozsec tulajdonosok, hogy eltöltsenek együtt pár szép nyári napot. Tavaly a ZAZ Mafia vállalta magára (kicsit elhamarkodva) az idei esemény megszervezését. A zalai találkozó szállása elég magasra rakta a mércét, az idei inkább hasonlított a Velencei tó melletti kempingre, de annál azért egy fokkal minőségibb volt. A szentendrei Pap-sziget kempinget szemeltük ki táborhelynek. A kempingesek, felmérvén a helyzetet ajánlottak egy különálló házat pontosan a kemping területe mellett. Ez volt a Casa Blanca ház, így esett, hogy a társaság kicsit Casa Blancá-n érezhette magát. Az idén 4 naposra tervezett megmozdulás (június 12 – június 15.) előkészületeit a legutolsó pillanatban sikerült csak elvégezni. Sajnos a 2. zaporozsec találkozó filmjét nem sikerült befejezni és az idei találkozó beharangozó filmjével kapcsolatban is kompromisszumokat kellett kötni. De a hátrányból végül sikerült előnyt kovácsolni, hála a pöttyös magassarkú gazdájának Mártinak és Béla névre hallgató kutyájának. A végeredményt bárki megtekintheti a következő linken, lehet tetszikelni, osztani meg ilyenek:

https://www.youtube.com/watch?v=3_W1h49nKOA

2014.06.12. csütörtök

Ezt a napot amolyan 0. napnak szántuk. Főszervező létünkre megelőztek minket Bándiék a messzi Zalából az almazöld zapival. Érkezést követően rögtön megindult egy kis kapkodás, kipakolás, elhelyezkedés stb. A bográcsban már rotyognia kellett volna a meglepetés ebédnek, de a késés miatt az ebéd is késett. A hátrány lefaragásába több hátráltató tényező is közbeszólt, mint például a bogrács elborulása ami gyakorlatilag megfelezte a tervezett adagot. A közhiedelemmel ellentétben nem én borítottam fel, csak pont akkor történt az eset amikor odaléptem, hogy megkeverjem. A baleseten gyorsan túllendülvén nekem el kellett ugranom egy forgatásra ahonnan csak este 7 körül szabadultam. Ez idő alatt nem tudom mi történhetett, illetve sejtem, de arra a kérdésre, hogy valaki ki tud-e jönni elém a HÉV állomásra, azt a választ kaptam, hogy már mindenki ivott senki nem ül autóba. Ekkor jött a képbe a motoron száguldó Ifj. Kánya Zoli aki behuppant a metálkék villámba és kijött elém ha nem is a megállóhoz. Történt ugyanis, hogy a motor tároló dobozában kiszabadult 1 liter tej és mindenhová beette magát. Én nem szeretem ugyan a tejet de annyit még én is tudok, ha megszárad akkor elég penetráns szaga lesz mindennek ami a dobozban volt. Innentől fogva a tejesemberrel nem sok gondunk volt, záróráig mosogatta a cuccait. A délutáni program megviselhette a résztvevőket, mert viszonylag korán nyugovóra tért mindenki.

2014.06.13. péntek

Reggel 9-re volt betervezve az indulás, úgy hogy előző nap „valaki” elfelejtette leadni a reggeli megrendeléseket. Így 7-kor már voltak kukorékolók, hogy elkészítsék a csapat reggelijét. A maradékok felaprítását, a tűz csiholását és a feladatok kiosztását követően mindenki befalta a lecsós rántottás akármit Zaporozsec Klub módra (szerző megjegyzése; finom volt). Összekészülődtünk és 15 perces csúszással neki is indultunk a pár kilométerre található Skanzennek. A sorompós behajtásnál természetesen produkáltunk egy kis dugót illetve nem mi hanem a tejesember a motorjával. Ugyanis a sorompó nem igazán érzékelte a motorost (amire jelzőtábla nem figyelmeztetett) ezáltal kisebbfajta dugó alakult ki. A problémát végül sikerült megoldani, de közben a jegypénztárnál beelőzött minket egy gyerekcsoport. Türelmes várakozás után meg is kezdtük a Skanzen túrát. Dagasztottunk kenyeret, ettünk szilvás rétest, Pityu gyerekcsoportot riogatott majd megitatta a „csüngőhátú” (kisBándi aranyköpés) disznókat, volt szekérkiállítás, kakasos és tulipános nyalóka meg mézeskalács majszolás, malomnézés működés közben. Ezeket a programpontokat mind kipipáltuk és fél1-kor már robogtunk is Dobogókőre. Pontosabban robogtunk volna, ugyanis jelezte érkezését a SzoFiM operatőre Bálint akit fel kellett venni a kempingnél. Addig a csapat többi része gyors bevásárlást tartott, majd közösen megindultunk a hegynek felfelé. A tetőn beálltunk a zöldbe ezzel rögtönzött kiállítást kreálva és következett egy közös ebéd az Eötvös Lóránt Menedékházban. A kötelező Dunakanyar látkép megtekintése után felráztuk a szundikáló sofőröket és elkezdtünk lecsorogni a hegyről. Pilisbonyolulton egy rövid fagyimegálló, majd Pomázon egy kicsit hosszabb a Maróni cukrászdában. A tervezett 5 óra körüli visszaérkezésből 6 óra lett, de még így is volt egy óránk a 7 órás indulásig. Volt gyors kaja, fürdés meg mindenfelé szaladgáló zapi tulajok, de sikerült időben útra kelni, hogy részt vegyünk az éjszakai városnézésen. A rakparton csatlakozott hozzánk minden zapik doktora, a Magyarországi Zaporozsec Klub hivatalos zaporozsecológusa, Laczó Zsolti. Immáron 5 autóval csorogtunk a Duna mellett a Rákóczi hídnál lévő célállomásig. A Szertár nevű vendéglátó egységgel szemben leparkíroztunk a járművekkel és fogadtuk az érdeklődők hadát. Jöttek kiállítók Skodával, Moszkviccsal, Ladával és nem utolsó sorban érkezett 2 OT-s Zaporozsec is. Janzer Gyuri a kései téglavörös bajszossal és Harajda doktor úr egyenesen Sopronból a kis piros 965-össel. Retro ruházatban megjelenőknek ha más nem egy piros pont mindenképp járt. Én a honvédségi kék melegítőmben, Pityu pedig mellettem a melósruha, SZTK szemüveg, svájcisapka kombóban igencsak vonzotta a tekinteteket. Este 9-re volt tervezve a konvoj megindulás a budapesti éjszakába de összeszedtünk kb. fél órás csúszást, cserébe nőtt a vonulók létszáma. Első helyszín a Cittadella volt ahová sikerült viszonylag egyben megérkezni, hála a zsigulis Oláh Józsi rutinjának és terelési képességének meg persze a 3 rádiónak amin folyamatosan tudott kommunikálni a sor eleje, közepe és vége. A kisebb parkolási nézeteltéréseket sikerült elsimítani, de nem tudtunk sokat időzni, mert indulni kellett a következő állomásra. Ekkor jött Murphy bácsi a bokor mögül és ráugrott szegény 965-ös púpos zapira. A motor életre kelt ugyan, de a kuplung valamelyik része megadta magát és nem sikerült sebességbe rakni. Újratervezés következett. Ismét Oláh Józsi szakértelmére volt a társaságnak szüksége. Csatlakozott hozzájuk a legendás 13-as zsiguli (aki anno a metálkék villámot is vontatta) és közösen elvontatták egy garázsba. A konvoj többi részével megcéloztuk a Hősök terét az Andrássy úton keresztül, de a kezdeti lelkesedés már alábbhagyott így a felvezető ZAZ Mafia jármű mögött csak 3 zapi érkezett meg a jégpálya elé. De ezzel együtt is szerintem a megmozdulás elérte célját és ha csak rövid ideig is, de sikerült felhívnunk magunkra a figyelmet az éjszakában. Ezúton is köszönjük minden résztvevő megjelenését és támogatását. A jégpályánál már kicsit türelmetlenkedtek az éhes résztvevők úgyhogy kétfelé váltunk és mi Atissal megnéztünk melyikünk technikája hasít jobban (szerző megjegyzése – a metálkék villám nyert). Már éjfél körül járt mikor a kempingbe értünk. Amit találtunk megettük, megittuk és viszonylag gyorsan kidőlt mindenki.

2014.06.14. szombat

Ez a nap volt a legbizonytalanabb pont az egész találkozót tekintve. Abban maradtunk, hogy előtte való este megbeszéljük a programot, ez természetesen nem sikerült teljes mértékben. Így reggelre maradt a döntés. Az előző nap pozitív benyomásaiból kiindulva ugyanazt a reggelit készítettük el és faltuk fel. Jóllakottan kitaláltuk a napi programot, mely szerint első körben a régi 2-es úton elporoszkálunk Vácig, majd maradván a Dunakanyar keleti partján végigcsorgunk Szlovákiáig. Pont végszóra érkeztek meg Halászi Esztiék és Laczó Zsoltiék is. Reálisan nézve a dolgot 10 órás indulás lett kitűzve. Szét lett szórva a 3 rádió, elől középen és hátul majd a metálkék villámmal az élen megindultunk a Megyeri hídon át Vác irányába. Szentendre határát még nem sikerült elhagyni mikor az egyik rádióban elhangzott a „tankolnom kellene” felkiáltás… Aki ott volt tudja ki volt az. Na de sebaj rögtön megállással indítottuk a túrát. Ezt követően viszont meglepően simán jutottunk el Vácig. Ott megint volt egy kis eszmecsere a parkolást illetően, de végülis ennek volt köszönhető az egyik legnagyobb üdvrivalgás ami fogadott minket. Ugyanis el kellett haladnunk egy kiülős cukrászda mellett, ahol a vendégek megpillantván a 6 fős zapi konvojt tapsviharba és éljenezésbe törtek ki. Parkolás megvolt, a közös „beülünk egy fagyira” program viszont mondjuk ki bátran nem sikerült. Mindenki elintézte a dolgát a maga módján majd a parkolóban újraterveztük az útvonalat. Az eredeti programterv csak a motoros egységnek tetszett, ő el is indult viszont mi célba vettük a Nógrádi várat majd a Bánki tavat. A Nógrád felé vezető út meg volt tűzdelve emelkedőkkel rendesen. A megfontoltan közlekedő almazöld egység volt a legszűkebb keresztmetszet. Ennek következtében hol egy kamion, hol egy vontató keveredett a konvojunkba, majd felmérvén a szituációt nyomtak egy kövéret és elporoltak mellettünk. De még így sem maradtunk le semmiről a Nógrádi „meg”várt. A parkolóban Atisnál kicsit meg kellett stoppolni az ablaktekergető mechanikát egy speciális, minden háztartásban megtalálható, igen esztétikus, szürke, extra erős ragasztószalag segítségével. A váron viszonylag gyorsan körbeszaladtunk majd meglepő módon teljes egyetértésben megindultunk a Bánki-tó irányába. Ugye mindenki egyenlő de azért vannak egyenlőbbek, ezúttal Pityuék voltak azok. Megkezdődött a fogócska, külső szemlélőként biztos mókás volt 6 zapit látni ahogy kergetik egymást. Ennek megfelelően hamar oda is értünk a tóhoz. Teljesen véletlenül de sikerült egész pofás kompozícióban leparkolnunk. Balra a bajszosok jobbra rácsosok, jól mutatott a fotón. Egy gyors tó szemrevételezést követően még ebédre is volt idő. Halászlé, lángos ki mit óhajtott körítésnek meg dögmeleg. De ahogy Bödöcs Tibor nyíregyi haverja mondta „tón vón jó”. Mitagadás jó vót, de az egész napos túra már kicsit igénybe vette a társaságot, így megszavaztuk, hogy visszamegyünk Casa Blancára. Talán a fáradságnak tudható be, hogy 2 helyen is rossz irányt vettünk, de végül sikerült megtalálni a M2-es autóutat és 90-es tempóval fékevesztett száguldásba kezdtünk. Menet közben sikerült az esti menüt is lefixálnunk, melyhez az alapanyagokat a metálkék villám beszerezte az éppen útba eső Metro áruházban. A kempingbe érve már voltak várakozó vendégek is. Bózsing Szabolcsék a citromsárga paripájukkal és egy új érdeklődőt is köszönthettünk Varga Péter személyében akit gyerekkori emlékek fűztek a típushoz. Az élmények felidézését mindannyian élvezettel hallgattuk egy része meg is lett örökítve az utókor számára. A nagy nosztalgiázás közepette a háttérben hangtalanul gördült be Gubacsi Gábor „titkos” autója ugyanis akkumulátor vagy önindító hibával – ezt most nem tudom pontosan – küszködött. Ez azonban nem jelentette akadályát, hogy az egyszerre 7 db Zaporozsecet ne tereljük össze egy fotó erejéig. A lehetőségekhez képest félkörívbe állítottuk a 7 különböző színben pompázó Zaporozsecet és már csattogtak is a fotógépek. És hogy a kamera se pihenjen Pityu és Atis a Magyar Zaporozsec Klub hivatalos showman-jei egy rövidke produkcióval rukkoltak elő. Annyit már elöljáróban elárulhatok, hogy mindenki meg lett szólaltatva még én is. Persze majd előbb utóbb ebből is lesz film. Ezzel a kis műsorral úgy elment az idő, hogy már besötétedett, de szerencsénkre kaja még volt dögivel meg némi ital is akadt mellé. A nap zárásaként egyesek a fáradt gőzt látványos tűzcsóvák kíséretében engedték ki mások meg csak simán lepihentek.

2014.06.15. vasárnap

A záró napra már csak a kemény mag maradt 4 járművel. Szép komótos ébredés és reggelizés után nekiálltunk a táborbontásnak majd az elszámolást is megejtettük. Ja és persze gyorsan kiszórtam a találkozó matricáját és emléklapját amiről kicsit el is feledkeztünk, uhogy aki előbb hagyta el a bázist az nem kapott. De nyugi megvan nálam az összes, majd alkalom adtán mindenki megkapja a magáét. Atis volt az első távozó, így már csak 3 zapival zúztunk le a szentendrei korzóra krúzolni egyet. Kis séta a belvárosban majd könnyes búcsú és szétszéledt a maradék 3 Zaporozsec is.
Következzen hát a konklúzió. Azt eddig is tudtam, hogy egy találkozó megszervezése nem olyan egyszerű, de most, hogy én voltam az egyik főszervező a saját bőrömön éreztem minden előnyét és hátrányát. Szervezni, filmezni, beharangozó és találkozós filmet csinálni, emléklapot, logót kreálni ez így mind együtt nekem túl sok volt, úgyhogy ha van rá mód akkor legközelebb én nem szeretnék főszervező lenni. Azt meg tudom ígérni, hogy a szervezésen kívül a többi felsorolt feladatot a továbbiakban is vállalom, de legyen ennyi elég. Mindemellett viszont úgy gondolom egész jó csapatösszetartós találkozót sikerült lezavarnunk. Habár voltak bizonytalanságok, de közösen csapatként kitaláltuk és véghezvittük a napi programot. Igaz nem volt mindig tökéletes egyetértés, de a lényeg az volt, hogy sikerült eltöltenünk majdnem 4 napot közösen. A jövő évi találkozót Pityu márkatársunk vállalta magára Szolnok és környéke helyszínekkel és kirándulással. Persze ezek még csak hirtelen kitalált gondolatok, van rá cirka 1 év, hogy pontosabbá váljanak a részletek. Na de sokat már nem rizsázok úgyis mindenkit a fotók érdekelnek. A FÉNYKÉPALBUMBÓL kiderül, hogy akik nem voltak miből maradtak ki. Terveim szerint most is egy helyre gyűjtöm a találkozón készült összes fotót, legalábbis amik eljutnak hozzám. Jó nézelődést!

Ugye vannak még a tavalyi találkozó filmjével kapcsolatban is restanciám, de a mostanira is csak annyit tudok megígérni, hogy egyszer majd kész lesz, addig pedig türelem, türelem, türelem... Mint azt már megszokhatták a Koma Pictures filmek nézői ebből az anyagból is lesz egy FILM beharangozó majd pedig egy nagy FILM.
Az alábbi linkeken az általunk meglátogatott helyszínekről tudhatunk meg többet:

http://skanzen.hu/
http://www.szepmagyarorszag.hu/magyar/oldalak/nograd_vara/
http://www.bank-falu.hu/lap01-3.htm
üdv, kkristof
"metál"kék villám, Zaporozsec 968A 1975
Avatar
zuluking
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.10.02. 12:44
Tartózkodási hely: Fót

Re: ZAZ Meeting 2014 Szentendre, Pap Sziget

HozzászólásSzerző: IB 64-13 » 2014.09.02. 18:34

gratulálok az összeállításhoz , de nem értem " melyikünk technikája hasít jobban " konkrétan mit jelent számokban kifejezve ?
IB 64-13
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2011.09.08. 18:12

Re: ZAZ Meeting 2014 Szentendre, Pap Sziget

HozzászólásSzerző: zuluking » 2015.02.07. 09:38

üdv, kkristof
"metál"kék villám, Zaporozsec 968A 1975
Avatar
zuluking
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.10.02. 12:44
Tartózkodási hely: Fót


Vissza: Zaporozsec fórum,beszélgetések,találkozók,rendezvények és beszámolók



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron