Rendezvények

Figyelem!Regisztrálás után kérlek írj egy emailt nekem a szasz.attila@zaporozsec.com-ra melyben benne van a választott felhasználó neved,hogy aktiválni tudjam az azonosítód!

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: zuluking » 2011.10.31. 22:45

Nos hölgyek (nem tudom, hogy vannak-e itt, de biztos ami biztos :) ) urak. Metálkék zapin száguldó tudósítótok az OLDTIMER SHOW-n járt. Íme:

2011. október 29. és november 1. között ismét megrendezésre került az OLDTIMER SHOW fedőnevű kiállítás. Nekem október 31.-e adatott meg, hogy megtekintsem élőben eme OT-s seregszemlét. A tavalyi kemény sarc után (3000 Ft) idén megfejelték egy ötszázassal, így jött ki a 3500 Ft-os belépő, hiába a válság az válság. 1 évben egyszer talán kibírható. A parkolás viszont ingyenes volt… még jó! Tematikáját tekintve hasonlított a tavalyi rendezvényhez. Autók, motorok egyéb járművek össze-vissza kiállítva legalábbis én nem láttam benne rációt; Mozart édességek mintaboltja, amit folyamatosan nem értek minek; mindenféle szerszámlerakat; járműmakettek árusítása és büfé. Idén mintha a motoroknak nagyobb teret adtak volna. Én nem annyira komálom őket, de kétség kívül elég szép számmal sikerült összeterelgetni mindenféle technikát. Én még életemben nem láttam ennyi magyar gyártású motort. Csepelek, Pannoniák minden mennyiségben meg volt egy árválkodó kis Panni robogó is. Egy elég érdekes Pannonia standot is sikerült rittyenteni, ahol el lehetett időzni a látványon, szerintem a képekből ki fog derülni melyik volt az. Kétség kívül…. hogy is mondjam….. frappáns volt a megoldás. Aztán stílszerűen egy zaporozsectől nem messze összefutottam Dr. Laczó Zsolt, zaporozsecológus főorvossal. Ha már ott volt a zapi akkor meg is szakértettük – hehe micsoda királyi többes. Egy citromsárga ruhába öltöztetett példánnyal volt dolgunk. Mindketten megállapítottuk, hogy a színre fújt felnik nem az eredetiségét hirdetik. Aztán több apró-cseprő hibát is fel lehetett fedezni a fényezésen, volt 1-2 horpadás is, de azért összességében nem hozott a klubra szégyent. Egyébként nem tudom kié lehet. Közvetlenül mellette egy 965-ös kivitel is mosolygott vörös pompában. Egy poszter társaságában, mely a felújítás fázisait mutatta be. Azt hiszem ő megérdemelte a tökéleteshez közeli jelzőt. Zsolti elárulta, hogy volt egyszer nála benzinkályha javításon. Doktor úr tovább is állt, én pedig mazsoláztam tovább az oldtimerek között. A mercedes standjánál a sok csoda között sűrűn libbent el egy vörös ruciba bujtatott angyal, aki kétség kívül vonzotta férfi társaim tekintetét. Joggal. Jah igen azt nem említettem, hogy a tavaly is alkalmazott hostessek idén is bevetésre kerültek és igen készségesen pózoltak a verdák mellett. Igaz volt néhány felöltöztetett műanyag társuk is….. nah de még mielőtt túlságosan elkalandoznék visszatérnék a járművekre. Csak az általam érdekesebbnek tartott technikákat említeném meg a többit meg lehet sasolni a fotókon. Volt egy aranyos sárga angyal jelmezbe öltöztetett 500-as Fiattal könnyen keverhető Steyer Puch. Üde színfoltként tekintgetett a vakuk kereszttüzében. A FIAT részlegen álldogált egy kakukktojás is, egy Magnum ferrari, leánykori nevén Ferrari 308 GTB. Egy remekmű sztem. A zapik mellett közvetlen volt egy fekete rém egy GAZ-12 Zim egyenesen A tanú c. filmből…. állítólag. Nem messze tőle bizonyos időközönként beindítottak egy Malvin nevű, 1935-ös évjáratú traktort. Ami az elején virító logó tanulsága szerint egyenesen a vörös csillag traktorgyárból gurult ki. Ugyan a rendezők gondoltak rá, hogy gond lehet az általa generált füstből ezért kinyitották az egyik kaput, de némi homály meg szaghatás azért jutott a kiállítótér egyéb részeire is. Nem is baj ennyi kellett, legalább nem steril domestos szag volt. Következő gyöngyszem egy TATRA 87-es volt. Gyönyörű egy szerkezet, a hátán az a taraj… hát nagyon király. Már csak Hanzelka és Zikmund viaszbábúja hiányzott a kompozícióból. Aztán a Maserati részleghez sikerült a berendezőknek odabiggyeszteni egy Cadillac Continentalt….???? És még csak a hostess kisasszony rucija sem passzolt.. legalábbis a járművekhez. Simon Templare „angyali” P1800 S típusú Volvo-ja is gazdagította a kiállítóteret. Nagyon jó kis formája van még mai szemmel is nemhogy 60-as évekbeli szemmel. Látható volt még a tavalyi szolnoki találkozó egyik díjazottja egy 400-as Moszkvics a szolnokihoz hasonló pompában. A végén a motor részlegnél is időztem. Volt egy tök fekete oldalkocsis motor, Csepel vagy Pannonia… nem tudom már. De lényeg az hogy 1955-ben ez volt a Magyar Rádió és Televízió hivatalos Film Futár motorja. Hogy mik vannak. És végül még meg kell említenem Magyarország egyetlen versenyzésre alkalmas oldalkocsis motorját (legalábbis ez volt kiírva) 1947-ből. Egész fura volt az oldalkocsi. Nekem mint laikusnak pár összeszögelt deszkának tűnt az „oldalkocsi”, de biztos én nem értek hozzá. Egy igazi lélekvesztő, legalábbis az oldalkocsiban helyet foglaló versenyzőnek biztos. Aki Pesti vagy környékbeli annak ajánlható, de távolabbról csak ezért szerintem nem éri meg felutazni. Konyec..

Fotók emitten:
https://picasaweb.google.com/1118219828 ... J_26_D3-QE
üdv, kkristof
"metál"kék villám, Zaporozsec 968A 1975
Avatar
zuluking
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.10.02. 12:44
Tartózkodási hely: Fót

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: 110206R » 2011.11.01. 07:42

Jó írás.Gratulálok és köszönjük a klub nevében :-)
A sárga angyal egy Steyer Puch volt egyébként...... :ugeek:
Avatar
110206R
 
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2011.07.17. 12:29
Tartózkodási hely: Itt is ott is

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: szaszatis » 2011.11.01. 08:12

Nagyon jó írás és igazán jó képek!
Köszi!
Szép volt a két Zapi is!Jó lett volna azzal menni az eseményre :)
Avatar
szaszatis
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2011.07.14. 15:55
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: zuluking » 2011.11.01. 10:18

110206R írta: A sárga angyal egy Steyer Puch volt egyébként...... :ugeek:

Igen a motorteret bámulva már nekem is leesett, hogy vmi nem stimmel, de most már marad a FIAT 500 :)
üdv, kkristof
"metál"kék villám, Zaporozsec 968A 1975
Avatar
zuluking
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.10.02. 12:44
Tartózkodási hely: Fót

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: 110206R » 2011.11.01. 14:05

Akkor bárki mondhatja a zaporozsecra hogy nsu és akkor az is úgymarad? :roll:
Avatar
110206R
 
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2011.07.17. 12:29
Tartózkodási hely: Itt is ott is

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: zuluking » 2011.11.01. 14:46

Kiigazítás megtörtént, így jó lesz? :) Legközelebb körültekintőbb leszek :lol:
üdv, kkristof
"metál"kék villám, Zaporozsec 968A 1975
Avatar
zuluking
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.10.02. 12:44
Tartózkodási hely: Fót

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: Fozat » 2011.11.01. 15:34

Köszönet a beszámolóért jól sikerült.Szerintem lassan megszavazhatunk a Zaporozsec Klub krónikásának! ;)
Nem volt kedvem elmenni inkább kedvet kapva Attilától tettem egy kicsi kirándulást OFF autóval.
Jártam egy stílusos étteremnél.

kiréndulás m 014.JPG
Avatar
Fozat
 
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2011.07.16. 17:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: 110206R » 2011.11.01. 20:16

zuluking írta:Kiigazítás megtörtént, így jó lesz? :) Legközelebb körültekintőbb leszek :lol:

Ügyes ügyes,beleolvastam. :twisted:
Avatar
110206R
 
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2011.07.17. 12:29
Tartózkodási hely: Itt is ott is

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: 3A3968A » 2011.11.02. 20:31

Na, ez remek, várom az urakat!

Fozát, Rád számíthatunk 20-án? Jó lenne, ha tudnál jönni.

Üdv!
Avatar
3A3968A
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.04.28. 19:38

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: IB 64-13 » 2011.11.03. 17:02

Azért jó lett volna, ha az Oldtimer Show-n bemutatott sárga Zapin nem lettek volna a képeken is jól látható hibák
(motorház fedél eláll, lemezösszeillesztés a hátsó szélvédőnél, bal fényszóró feletti fényezői hanyagság, meg persze
a sárgára festett felnik) :roll: Gondolom legalább a 965-A makulátlan volt ?
IB 64-13
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2011.09.08. 18:12

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: Fozat » 2011.11.07. 19:10

Fozát, Rád számíthatunk 20-án? Jó lenne, ha tudnál jönni.

Üdv![/quote]

Eddig úgy néz ki hogy ott tudok lenni.
De több mint valószínű hogy nem a Moszkvával./időjárás függő/
Avatar
Fozat
 
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2011.07.16. 17:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: 3A3968A » 2011.11.07. 23:49

Fozat írta:Fozát, Rád számíthatunk 20-án? Jó lenne, ha tudnál jönni.

Üdv!


Eddig úgy néz ki hogy ott tudok lenni.
De több mint valószínű hogy nem a Moszkvával./időjárás függő/[/quote]


Ok!
Lényeg, hogy összejöjjön a csapat! ;)
Avatar
3A3968A
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.04.28. 19:38

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: szaszatis » 2011.11.09. 17:49

ZAZ Meeting 2012 - Hungary


Tisztelt Zaporozsec Tulajdonosok, Márkatársak!


Örömmel tapasztalhattuk, hogy az idei évben ismét bővült a magyarországi Zaporozsec állomány, újabb és újabb autók kezdték el járni az ország útjait ezzel öregbítve a márka hírnevét. Ez adta az ötletet, hogy megrendezzük 2012-ben az ország eddigi legnagyobb szabású Zaporozsec találkozóját melyre külföldi klubokat is meg fogunk hívni.


Időpontja: 2012.08.01.-2012.08.05. Budapest-Szeged-Szolnok (Kunmadaras)
Programterv:


Első nap (szerda, 08.01):
Találkozás Budapesten és egy közös autózás Szegedig. Út közben megállunk az Ópusztaszeri Nemzeti Emlékparknál ahol pihenésképpen sétálunk egyet és megnézzük a Feszty körképet. Szegeden szálláshelyek elfoglalása után tiszteletünket tesszük Zápor József Kávézójában.

Második nap (csütörtök, 08.02.):
Programok Szegeden, felvonulás, séta a belvárosban és találkozás veterános kollégákkal. Nap közben kirándulás a hódmezővásárhelyi Emlék Ponthoz. Este közös sütés-főzés, tábortűz.

Harmadik nap (péntek, 08.03.):
Délelőtt program Szegeden, ebéd a Fehértói Halászcsárdában, majd elindulunk Szolnokra, ahol csatlakozunk a 3. Szovjet Jármű Túratalálkozó résztvevőihez. (Útközben átkelés a csongrádi fahídon.) Szálláshelyek elfoglalása Szolnokon.Repülőgép múzeum megtekintése, este szabadtéri filmszínház.

Negyedik nap (szombat, 08.04.):
Túra Berekfürdőre,”A Szovjet repülőtér titkai” kiállítás megtekintése, ebéd után bebarangoljuk a kunmadarasi volt Szovjet Katonai Repülőteret, sétarepülési lehetőség egy An-2 géppel. Este tábortűz.

Ötödik nap (vasárnap, 08.05.):
Városi „tájékozódási verseny” és kiállítás. Ebéd után haza indulás.


Kérek mindenkit, a szálláshelyek és a további programok szervezésének könnyítése érdekében jelezzen vissza, hogy megkapta az értesítést! Amennyiben lehetséges, írjátok meg, hogy tudtok-e jönni, vagy még kérdéses, esetleg biztosan nem lesztek ott.
EZ CSAK EGY FELMÉRÉS, SEMMILYEN KÖTELEZETTSÉGGEL NEM JÁR!!
Akik előzetesen jelezték részvételi szándékukat szóban, azoktól is várom a megerősítést!

További kérdésekkel és kérésekkel forduljatok bizalommal hozzám, ha lesz javaslat bármilyen extra programra, akkor azt szívesen beillesztjük valamelyik nap eseményei közé.

Tisztelettel és köszönettel:
Szász Attila
márkatárs
szasz.attila@zaporozsec.com
Avatar
szaszatis
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2011.07.14. 15:55
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: Fozat » 2011.11.09. 19:29

A Moszkviccsal tudunk menni de Szolnok már nem fér bele az időmbe.
Így Szegedről mi haza felé indulunk.
Gondolom így sem gond!! :oops:
Avatar
Fozat
 
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2011.07.16. 17:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rendezvények

HozzászólásSzerző: szaszatis » 2011.11.09. 19:47

Fozat írta:A Moszkviccsal tudunk menni de Szolnok már nem fér bele az időmbe.
Így Szegedről mi haza felé indulunk.
Gondolom így sem gond!! :oops:

Természetesen így is jó!
Avatar
szaszatis
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2011.07.14. 15:55
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

ElőzőKövetkező

Vissza: Zaporozsec fórum,beszélgetések,találkozók,rendezvények és beszámolók



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron